O konkursie
Czujesz, że urodziłeś się z mikrofonem w ręce, a nie miałeś jeszcze okazji tego udowodnić? A może przeciwnie, masz już pierwsze sukcesy za sobą i szukasz kolejnych doświadczeń? Zakochałeś się w polskiej piosence na wakacjach? A może-gdy ogarnie Cię nostalgia-wyciągasz z półki swoją ulubioną płytę z czasów młodości, z którą związanych jest tyle wspomnień? Mówisz dobrze po polsku chociaż w Polsce nie mieszkasz? A może tylko fascynuje Cię ten „szeleszczący” język?
Jeśli chociaż na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak” konkurs wokalny „ The Voice of Polonia” jest dla Ciebie. W tym roku ogłaszamy czwartą edycją międzynarodowego konkursu polskiej piosenki.
Do 24 września nadeślij swoje dwa nagrania i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Spośród zgłoszonych kandydatur profesjonalne jury wybierze 32 uczestników, którzy zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu czyli przesłuchań na żywo w Brukseli 22 października 2023. Spośród tych wokalistów profesjonalne jury wybierze szczęśliwą ósemkę, która weźmie udział w wielkim finale w Brukseli. W poprzednich edycjach Konkursu w skład jury wchodzili Marek Piekarczyk , Maria Sadowska oraz Janusz Radek. W tym roku, obok innych profesjonalistów z branży, finalistów oceniać będzie ANNA MARIA JOPEK. Konkurs wspiera również Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, które funduje osobną nagrodę w wysokości 1000 €. Jest więc o co walczyć. A zatem do usłyszenia…
Nagrody
Zwycięzca konkursu The Voice of Polonia otrzymuje tytuł Grand Prix oraz statuetkę. Jury przyznaje również Drugą, Trzecią i Czwartą nagrodę. Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP funduje nagrodę w wysokości 1000€. Finaliści zaproszeni są do udziału w trasie koncertowej w różnych krajach europejskich.
Autorką statuetki jest Halinka Jakubowska , rzeźbiarka polska mieszkająca w Belgii. Studiowała w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Liège oraz Akademii Plastycznej (Anderlecht – Bruksela). Ma na swoim koncie liczne nagrody w dziedzinie rzeźby i realizacje publiczne miedzy innymi: fontanna w Huy, rzeźba „ Ławka dla dwojga” ( park Elisabeth w Brukseli), fontanna na placu Świętego Lamberta w Liège, monument ku pamięci Ministra Jean’a Gol’a w Chaudfontaine a także monument ku czci Żołnierzy Polskich w Liège. Jej rzeźby stoją tez poza granicami Belgii, we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Turcji. Odznaczona: Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, 2012- Polak Roku w Belgii, 2015- Złotym Krzyżem Zasługi.
Ambasadorzy Konkursu

Marysia Sadowska
Jurorka I edycji The Voice of Polonia; Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Muzyka nie stanowi jedynego nurtu w jej karierze. Z równą pasje reżyseruje. Jej pełnometrażowy film Dzień kobiet otrzymał wiele nagród a ona sama została laureatką Nagrody im. Morgensterna „Perspektywa” za reżyserię.
Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 11 płyt, w tym dwie złote ”Tribute to Komeda” oraz najnowsza „Jazz na ulicach”.

Zofia Czerniejewicz-Schroten
Współorganizatorka „ Voice of Polonia” z Holandii, gdzie od 24 lat, prowadząc Pools Podium – Scenę Polską, organizuje imprezy kulturalne promujące polską kulturę. Sprowadziła już kilkadziesiąt przedstawień teatralnych z wybitnymi aktorami, organizuje przeglądy filmowe i koncerty. Do niezapomnianych, które zorganizowała, należą koncerty Niemena w Delft i Nijmegen oraz Jarka Śmietany i Czarka Gadziny w Hadze. W Polsce wykładała socjologię kultury w Akademii Muzycznej i świetnie czuje się w środowisku muzycznym. Od początku wspiera swoim entuzjazmem organizację Voice of Polonia. Wydawca i redaktor naczelna pisma „Scena Polska”. www.poolspodium.org