Jurorzy 2019

Janusz Radek

Wokalista, kompozytor i aktor o niezwykle charakterystycznym głosie. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne, między innymi finałową trójką konkursu Superjedynki w kategorii Płyta roku za płytę „Dziękuję za miłość”, Superjedynką w kategorii płyta pop za album „Psałterz Wrześniowy”, Superjedynką publiczności w Opolu dla solistów oratorów, 1 miejsce na Festiwalu TOP Trendy 2007 za najlepiej sprzedający się album, czy nagrodą dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena podczas koncertu „40 na 40” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wydał 9 płyt z czego 3 pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki.

Aleksander Nowacki

wokalista i kompozytor, członek Stowarzyszenia Artystów Wykonawcow ZPAW Jest kompozytorem piosenek nagradzanych na festiwalach Berlinie(1973), Rostocku (1974), Lipsku i w Opolu (1973, 1975). Komponuje muzykę filmową i teatralną. Wiele z jego piosenek, zarówno solowych, jak i w zespołach, stało się przebojami. Najważniejsze z nich to: Szukam drogi do szczęśliwych wysp , Tobie Karolino, W tym domu straszy, Mam skłonności do przesady, Za górą za dniem. Aleksander Nowacki śpiewał w zespole Quorum oraz Homo Homini.

Tomasz Żąda

dziennikarz muzyczny, telewizyjny i radiowy. W radiowej Trójce prowadzi audycje: Muzyczna poczta UKF, Nocna Polska oraz Ja tu gram (audycja nadawana w wakacje). Wcześniej na antenie tej stacji prowadził m.in. Strefę odkrywkową, kulinarny Zapach poranka, Historię pewnej płyty (wspólnie z Anną Gacek), oraz nocne 3maj z nami. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i Sekcji Muzyki Rozrywkowej ZPAV.

Róża Frąckiewicz - sekretarz jury

wokalistka, brała lekcje śpiewu u znanej polskiej krytyk muzycznej oraz nauczycielki Elźbiety Zapendowskiej. Do swoich osobistych artystycznych sukcesów zalicza m.in. wspólny występ z Krzysztofem Kolebergerem oraz dwukrotny udział w programie „Szansa na Sukces”. Zagrała również w filmie "Hochzeitspolka". W 2014 roku zdobyła drugie miejsce w międzynarodowym konkursie ”The Voice of Polonia”, który odbył się w Brukseli. Brała udział w Konkursie "Miss po 50-tce". Żyje muzyką, która jest dla niej wszystkim, jak śpiewa w jednej ze swoich piosenek: "Na słońce i na deszcz – śpiew, czasem na zły humor – śpiew, na miłość i na grzech – śpiew, bo ten tylko wielki jest , kto głos wiatru zamienia w pieśń”. Wielką radość sprawiają jej występy charytatywne, m.in. udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.