Finaliści 2019

Kamil Czostkiewicz– Holandia

Przygodę z muzyką rozpoczynał w rodzinnym mieście Pułtusk pod Warszawą, gdzie szlifował swoje umiejętności w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki. Będąc na studiach, zainteresował się muzyką operową i kształcił się w tym kierunku pod okiem najlepszych śpiewaków Opery Warszawskiej. Popularność przyniósł mu występ w talent show X Factor, gdzie zachwycił jurorów oraz publiczność. Po występie w programie, jego kariera nabrała tempa, a widzowie mogli usłyszeć dwa single, których Kamil był współautorem.

Alexandra Gadzina- Belgia

Zaczęła grać na fortepianie zanim nauczyła się czytać. Bardzo wcześnie zaczęła komponować też własne piosenki. Pierwszy sukces przyszedł już w wieku 13 lat, kiedy z własną piosenką była finalistką flamandzkiego etapu Junior Eurosong a krążek z tym nagraniem zdobył status platynowej płyty. Muzyce postanowiła poświęcić wszystko. Studiuje teraz jazz w Konserwatorium Królewskim w Brukseli. Muzyka pop jest wciąż jednak obecna w jej życiu. Ze swoim zespołem wygrała konkurs Kunstbende w Gent w 2017r. W tym samym roku Alexandra jako solistka wygrała Talent der Lage Landen. Na początku przyszłego roku ukaże się pierwsza EP z piosenkami Alexandry. Muzyka jest dla niej tlenem a bez pisania piosenek nie wyobraża sobie życia.

Remigiusz Juśkiewicz – Wielka Brytania

Polski kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista, od 16 lat mieszkający w Londynie. Skończył studia na wydziale Songwriting’u, czyli pisania piosenek, w BIMM The British and Irish Modern Music Institute w Londynie. Od wrzesnia 2019 jest studentem w Kingston University w Londynie, na wydziale Produkcji Muzycznej (MMus in Production of Popular Music Cours). Remi jest kompozytorem wielu piosenek, które są owocem bliskiej współpracy z poetami polskiej emigracji. Teksty do obu piosenek prezentowanych w finale The Voice of Polonia napisała poetka, która ponad 30 lat spędziła w Belgii i Francji: Grażyną Wojcieszko. Od zawsze zafascynowany zespołem “The Beatles”, ale również jako źródło inspiracji wymienia amerykański folk, bluegrass gospel, country, a obok wielkiego Boba Dylana pojawia się, równie wielki - Czesław Niemen, którego białoruskie i rosyjskie pieśni ludowe śpiewane z akompaniamentem gitary, utkwiły mu w świadomości i kształtowały jego estetykę muzyczną.

Kamil Marczak - Belgia

Ma 31 lat i pochodzi z Bydgoszczy. Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Od osiemnastego roku życia prowadzi imprezy okolicznościowe i karaoke w Polsce, Włoszech oraz Belgii. Muzyka jest jego wielką pasją.To ona ukształtowała jego charakter i to, kim jest. Śpiewając odcina się od problemów dnia codziennego, zmartwień i stresu. Nic się wówczas nie liczy bardziej niż to, by śpiewem wyrazić wszystkie emocje, by śpiewać sercem. Kocha śpiewanie, a największą nagrodą jest dla niego widok sześciomiesięcznego syna Igora, który na jego śpiew reaguje szerokim uśmiechem.

Ewa Rębisz- Irlandia

Mieszka w Irlandii od 12 lat. Od 7 lat zajmuje się stylizacją paznokci. Jej rodzina wyjechała z Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim tak się jednak stało zdążyła wziąć udział w licznych rejonowych konkursach muzycznych, które kończyły się sukcesami. Po wyjechaniu za granicę udzielała się dalej muzycznie w napotkanych klubach, konkursach i wydarzeniach. Wygrała lokalny konkurs "Midleton's got talent". W czasie gdy kończyła maturę i zaczynała swoją pierwszą pracę jako stylistka wygrała "X Factor" organizowany w jej mieście Midleton. Może nieustannie liczyć na poparcie i konstruktywną krytykę swojej najbliższej rodziny w każdej kwestii - nawet muzycznej.

Marian Rian- Niemcy

Urodził się w Piekarach Śląskich. Po maturze wyjechał do Niemiec, z muzyką ma do czynienia od 12 roku życia. Grał z rożnymi zespołami i w różnych stylach na gitarze, ale w sercu pozostał mu tylko blues. Jego największym idolem jest Tadeusz Nalepa, ojciec polskiego bluesa. W zespole 3r12 jest liderem od 2012 roku i wspólnie z nim rozpowszechnia twórczość Nalepy i Breakout, 3r12 grał na jednej scenie z grupą Cree, Leszkiem Cichońskim, Wojtkiem Klichem, Michałem Kielakiem (Kasa chorych), z Błędowskim (Krzak), z Alergenem, zespołem Kreon i Rebeliantam. W tym roku zespól zajął I miejsce na Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki.

Ewa Stefaniak- Niemcy

Od 4 lat mieszka i pracuje w Niemczech. Ma 14-letnią córkę, którą od 12 lat wychowuje sama. Jej przygoda z muzyką zaczęła się już w dzieciństwie. Mama opowiadała, że śpiewała już zanim nauczyła się mówić. Później już, w szkole podstawowej, zdobyła kilka nagród na międzyszkolnych konkursach piosenki. Obecnie śpiewa na polsko - niemieckich imprezach okolicznościowych. Nie ma wykształcenia muzycznego i nie gra na żadnym instrumencie, ale kocha śpiewać. Muzyka to jej pasja i nie wyobraża sobie życia bez niej. Do udziału w The Voice of Polonia namówiła ją koleżanka z Fb, której jest bardzo wdzięczna. Wierzy, że będzie to piękna przygoda.

Magdalena Szańca- Francja

Od 15 lat mieszka w Lyonie. Pochodzi z Jasła, w województwie podkarpackim. Jako dziecko marzyła o karierze estradowej. W wieku 9lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a później, jako nastolatka, zajęcia z emisji głosu w Domu Kultury w Jaśle. Uczestniczyła w akademiach, konkursach, śpiewała gdzie się dało oraz grała w zespole z bratem i przyjaciółmi ze szkoły muzycznej. Amatorskie muzykowanie nauczyło ją, że prawdziwa przyjemność z grania czy śpiewania czerpie swe źródło z bycia razem i z dzielenia tej samej pasji. Lubi podróże, kontakty z ludźmi oraz kiedy dużo się dzieje. Może dlatego po studiach językowych znalazła pracę w logistyce i w handlu międzynarodowym. Chciałaby, aby jej kolejna praca polegał na promocji polskiej muzyki i kultury we Francji. Jej marzeniem jest również mieć własny zespół, z którym mogłaby koncertować na małych i większych scenach.