Andrzej Budziszewski
Hiszpania
Rodowity Szczecinianin, który od dwóch lat mieszka w Madrycie. Z muzyką związany od zawsze, choć z przerwami. Od dziecka śpiewał w zespołach wokalnych i uczył się gry na pianinie. Pierwszy rozbrat ze śpiewem trwał 8 lat, jednak muzyczna pasja powróciła ze zdwojoną siłą. Studiował śpiew solowy na Uniwersytecie Muzycznym w Poznaniu w klasie tenora Wojciecha Maciejowskiego i barytona Andrzeja Ogórkiewicza. Współtworzył dwa zespoły bębniarskie tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej „Tocomala” i „Kukua Djembe”. Od 2010 roku śpiewał przez 8 lat w zespole Opery Na Zamku w Szczecinie. Absolwent muzykoterapii i mgr. studiów ekonomicznych w Poznaniu.
Magdalena Dobrzyńska
Wielka Brytania
Mieszka w Londynie od 27 lat, pasją do muzyki zaraziła się jeszcze jako nastolatka w swoim rodzimym miasteczku Parczew. W wieku 15 lat wzięła udział w Festiwalu Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej w Sopocie i wielu innych konkursach muzycznych. Wtedy fascynowała ją poezja śpiewana, a wszystkiego, co umie nauczyła się sama. Jest tak zwanym „Samoukiem”. Przez długie lata po przyjeździe do Anglii nie robiła nic związanego z muzyką, zajmowała się wychowaniem synów ze spektrum autyzmu. Od kilku lat z sukcesem prowadzi bloga poświęconego muzyce i uczestniczy w wielu lokalnych imprezach, gdzie może przekazać piękno polskich utworów, a zarazem promować język ojczysty.
Julita Jaroszuk
Irlandia
Urodzona na Podlasiu, obecnie od 16. lat mieszka w Irlandii. Wychowała się w otoczeniu muzyki, śpiewając w chórach i w zespołach dziecięcych. Pierwszą piosenkę skomponowała w podstawówce. Późniejsze lata przerodziły się w przygodę z poezją śpiewaną, które zaowocowały powstaniem również zespołów rockowych. W Irlandii szybko wbiła się w wir polonijnych wydarzeń, współpracując z różnymi muzykami. Od 5 lat śpiewa i gra w zespole Dream River, którego celem jest przekazanie pozytywnych wibracji i miłości światu, nie tylko przez muzykę i teksty, ale również przez częstotliwość 432Hz. Julita śpiewa autorskie piosenki, które w większości skomponowała, ponieważ są najbliższe jej sercu i duszy. Z zawodu jest plastykiem i architektem wnętrz, z zamiłowania muzykiem, dlatego w jej twórczości plastycznej często pojawia się motyw muzyczny. Prywatnie mama trójki zakręconych dzieciaków.
Paulina Lulek-Zielińska
Belgia
Altowiolistka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie altówki. Paulina jest zwyciężczynią drugiej edycji programu „BITWA na GŁOSY” w TVP 2. W 2013 roku była reprezentantką Opolszczyzny na 50. Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „debiut roku”. Jako wokalistka i altowiolistka Paulina prowadzi zespół CHILLA QUARTET – żeński kwartet smyczkowy grający koncerty z muzyką rozrywkową na terenie Polski. Najnowszy singiel Pauliny “Pokochaj“ (z udziałem zespołu Bubba Gump) znajduje się na playliście Polskiego Radia Jedynka. Obecnie mieszka z rodziną w Belgii i spełnia się w roli mamy córki Liliany.
Asia Tissier
Francja
Urodziła się w Polsce, gdzie spędziła większość swojego życia. Jej rodzice od najmłodszych lat wszczepili w nią pasję do podróży. Podczas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu kontynuowała ją już samodzielnie. Pracowała i pomieszkiwała w Chorwacji, Portugalii i we Włoszech. Podczas pracy w Grecji poznała swojego przyszłego męża i przeprowadziła się do Francji. To właśnie tam postanowiła wrócić do swoich artystycznych korzeni, które zakiełkowały, kiedy była jeszcze dzieckiem. W 2022 roku skończyła trzyletnią szkołę musicalowa w Paryżu. Od tego czasu gra w spektaklach i musicalach w stolicy Francji. Jest współorganizatorką otwartej sceny muzycznej pod hasłem Broadway. Współpracuje też z polską grupą teatralną w Paryżu, działającą przy stowarzyszeniu APGEF. Marzy o tym, by kontynuować swoje teatralno-musicalowe projekty we Francji, jak również w Polsce.
Jakub Wnorowski
Włochy
Od 30 lat mieszka w Rzymie. W tygodniu jest nauczycielem we włoskiej szkole, a w niedzielę organistą. W Polsce jako nastolatek chodził do szkoły muzycznej na obój i gitarę klasyczną. Wyjechał za granicę, żeby zarobić na własny instrument. Zbierał winogrona, kiwi, żeby w końcu przyjechać do Polski z wymarzoną gitarą. Do Włoch jednak później wrócił. Poznał żonę, zalożył rodzinę. Pięć lat temu wydał płytę autorską „Rzymskie Opowieści”. Wielokrotnie brał udział w festiwalu Polonijnym w Opolu i w Wiedniu. Z biegiem czasu utworzył własne mini studio nagrań. Muzyka jest dla niego jak powietrze i woda. Bez nich nie da się żyć. Raz usłyszona piosenka potrafi cały dzień krążyć mu po głowie, dodając sił. Jego motto to słowa Papieża: „nie Mieć, ale Być! A jeśli Mieć, to po to, żeby bardziej Być”.
Artur Wojtyczka
Niemcy
Urodził się na Śląsku, w Mikołowie kolo Katowic. Po opuszczeniu Polski w 1989 roku, pracował jako trener w Niemczech i w Austrii, a obecnie mieszka w Bonn. Od wczesnych lat dziecięcych fascynował go sport i muzyka. Jako że jego zamiłowanie do muzyki nie zostało poparte odpowiednim wykształceniem, poświęcił się sportowi, a w szczególności szermierce. Był trenerem kadr narodowych w Polsce, Niemczech i w Austrii.
Muzyka towarzyszyła mu jednak niemalże na co dzień. Na starym pianinie w domu zaczął samodzielnie uczyć się grać i komponować proste melodie, do których również pisał teksty. W kilku amatorskich zespołach muzycznych grał na perkusji i na fortepianie, a także coraz częściej śpiewał.
W ostatnich latach brał udział w festiwalach Piosenki Polskiej, na których zdobył kilka wyróżnień za własne kompozycje oraz za interpretacje znanych polskich piosenek.
Dorota Zygadło
Francja
Pochodzi z Wrocławia, aczkolwiek w Polsce mieszkała w wielu miejscach. Aktualnie pełni funkcję lektora na Uniwersytecie w Poitiers (Francja), gdzie prowadzi zajęcia z języka polskiego jako obcego, kultury słowiańskiej i różnych przedmiotów lingwistycznych, a także prowadzi zajęcia w stowarzyszeniu Tous Azimuts, gdzie naucza polskiego seniorów. Z wykształcenia jest filologiem i wokalistką, ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie jej życie zdominowało zgłębianie dydaktyki języka polskiego, zwłaszcza odmiany przez przypadki. Okazjonalnie jednak powraca na scenę podczas koncertów czy jam session muzycznych. Uwielbia podróżować i poznawać nowych ludzi. Udział w The Voice of Polonia to dla niej fascynująca przygoda, która umożliwia jej spotkanie innych Polaków mieszkających za granicą i wyrażenie tego, co gra w jej duszy i co sprawia jej radość.