Finaliści 2016

Magda Baryła (Niemcy)

Śpiew i muzyka towarzyszą jej od początku. Już jako 8-letnia dziewczynka została wokalistką w dziecięcym chórze Novocastro, z którym nagrała płytę z piosenkami dla dzieci. Uczyła się gry na gitarze akustycznej i elektrycznej. Nie odpuszczała żadnym konkursom oraz festiwalom muzycznym. Podejmowała współprace z rożnymi muzykami w celu odnalezienia własnego nurtu muzycznego. Zaowocowało to własnymi kompozycjami. Wierzy, że kiedyś powstanie utwór, który przyniesie jej sławę…

Kamil Jaroszuk (Belgia)

wokalista, poeta i wielki miłośnik herbaty. Świeżo upieczony absolwent śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od lat wiedział, że zostanie albo gwiazdą estrady, albo czarodziejem w Hogwarcie. Śpiewa od urodzenia, a pierwsze poważne koncerty zaczął dawać w wieku dwóch lat w białostockiej komunikacji miejskiej, zachwycając mieszkańców miasta swoim wykonaniem utworów Grzegorza Turnaua. Jako nastolatek rozpoczął naukę w Szkole Estradowej im. Anny German w Białymstoku, gdzie  zaczął niebezpiecznie brnąć w świat musicalu i piosenki aktorskiej. Chociaż jego edukacja muzyczna przebiega głownie w Polsce, często wraca do swojej rodziny w Belgii.

Margaux Kier (Niemcy)

Z zawodu lekarka jednak po opuszczeniu kliniki zanurza się w świat sztuki.. Grała w kilku teatrach offowych w Kolonii oraz Teatrze Dortmundzkim.  Była członkiem Studio Ensemble – niemiecko- polskiego teatru eksperymentalnego. Jednak najwięcej czasu i energii wkłada w Margaux und die BANDiten. Poprzez pracę artystyczną, polsko/niemieckie programy chanson może zrealizować swoje osobiste credo - budowania mostów między swymi dwoma ojczyznami.

Aneta Nayan (Belgia)

Pochodzi z Białegostoku, a obecnie mieszka i studiuje w Brukseli. W wieku 7 lat zaczęła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, ale ten instrument zajął drugie miejsce w jej sercu. To śpiew był tym, co zawsze wygrywało W wieku 11 lat skomponowała swoją pierwszą piosenkę, po której szybko powstawały kolejne. W 2013 roku w Portugalii nagrała materiał na debiutancką płytę, który ukazał się w formie EP-ki „Her Eyes” w listopadzie 2015 roku. Od 2013 roku studiuje wokalistykę jazzową i razem z przyjaciółmi założyła projekt Aneta & The Band, z którym gra jej oryginalne kompozycje. Śpiewanie jest jedyną czynnością, w której czuje się naprawdę wolna.

Marta Skrzyniarz (Irlandia)

Zanim wyemigrowała muzyka towarzyszyła jej każdego dnia. Była jej pasją, radością oraz źródłem utrzymania . Mogła doświadczyć różnych jej form, taki jak: śpiewanie w scholi, poezja śpiewana, chór, muzyka rozrywkowa, rock, pop. Otarła się zarówno o małe jak i większe sceny. Jednak nigdy nie było jej dane zaśpiewać utworu napisanego specjalnie dla niej, co nie ukrywa byłoby spełnieniem jej marzeń. Od kiedy została mamą, jej życie zmieniło się kompletnie. Od dwóch lat jednak małymi kroczkami budzi się w niej chęć powrotu na scenę, dlatego właśnie wysłała zgłoszenie do The Voice of Polonia. Cieszy się bardzo że dokonała tego wyboru

Marta Torbicka (Holandia)

Ma 18 lat. W tym roku rozpoczęła studia na wydziale psychologii uniwersytetu w Leiden. Lubi uczyć się języków i poznawać kulturę innych narodów. W wolnym czasie gra także na altówce i uprawia sport. Śpiewanie jest jej największą pasją. Pozwala oderwać się od codzienności i zanurzyć we własnym świecie. Występowanie na scenie pozwala jej wyrazić emocje i przezwyciężyć nieśmiałość. Występ na scenie w Palais des Beaux-Arts w Brukseli podczas finału The Voice of Polonia będzie spełnieniem jej marzeń.

Daria Turowska (Dania)

Jest młodym i kreatywnym przedsiębiorcą z artystyczną duszą.  Do Danii wyjechała 4 lata temu na studia, Międzynarodowy Marketing, a następnie Innowacje i Przedsiębiorczość. Obecnie pracuje m.in.jako koordynatorka i prowadząca międzynarodowy chór ProPace.  Muzyka jest jej pasją od dziecka. Podobno zanim zaczęła mówić próbowała już śpiewać.  The Voice of Polonia jest dla niej jednym z  impulsów do powrócenia do muzyki. Zaczęła bardziej pokazywać swoją twórczość i zapisała się ponownie do szkoły muzycznej.

Radosław Wiszomirski (Holandia)

Z zawodu terapeuta akupunktury. Mieszka w Hadze gdzie ma małe studio na poddaszu. Ma kilka swoich kawałków z muzykami Mitomani i nazywa ten projekt LOTUS MIND. Jest wegetarianinem od 15 roku życia, jest to dla niego istotna część jego spojrzenia na świat. Największe inspiracje muzyczne to Hendrix, The Doors i Mozart. Mieszkał 7 lat w USA w Gainesville Florida gdzie grał w kapeli Rebel Soul. Wie, ze ziemia jest plaska a nie okrągła jak nam wmawiają naukowcy, dlatego lubi na niej pograć w piłkę.